Dunav peticom završio sezonu

0
498
NTS FOOD DOO

Fudbaleri Dunava u poslednjem kolu Srpske lige Istok savladali zaječarski Timok rezultatom 5:0. Strelci Bogoslovski iz penala, Dimitrijević, Stefanović, Jezdić i Puljecović. Dunav sezonu završio na sedmom mestu sa 43 boda.

Stadion u Prahovu. Gledalaca : 200. Glavni sudija : Marko Mitrović (Malošište). Pomoćnici : Ivan Blagojević i Momir Stanojević (Paraćin). Strelci : Bogoslovski u 9. (iz penala), Dimitrijević u 33, Stefanović u 44, Jezdić u 75. i Puljecović u 86. minutu za Dunav. Žuti kartoni : Minaković (Dunav), Ristić i Nikolić (Timok).

DUNAV
: Kostić, Đorđević, Bogdanović, Zajić(Živković), Todorović, Minaković, Dimitrijević, Puljecović, Stefanović(Drulić), Bogoslovski(Tasić), Jezdić.

TIMOK : Ivanović, Ristić(Badicović), Ćirić, Nikolić, Jonović(Kojić), Trukić, Lazarević(Aleksić), Milosavljević, Avramović, Ćatić, Rošević.

Treću sezonu u Srpskoj ligi Istok, ekipa iz Prahova završila je sa pet golova u mreži Timoka i tako otklonila sve nedoumice oko opstanka, a ekipu iz Zaječara ispratila u društvo zonaša.

Od samog starta utakmice videlo se da je Dunav nadmoćnija ekipa. Već u prvim minutima, prodorima po krilima uneli su nemir u odbranu gostiju, a nakon jednog od njih, u 9. minutu, štoper Timoka Trukić u padu je zaustavio loptu rukom, a sudija Mitrović pokazao na belu tačku. Golman Ivanović je pogodio stranu, ali nije uspeo da zaustavi udarac Nikole Bogoslovskog, pa je domaća ekipa stigla do prednosti od 1:0.

Dunav je nastavio sa napadima i šansama, ali se na novi pogodak čekalo do 33. minuta, kada je Jezdić dobro prošao po levoj strani, ušao u šesnaeterac gostiju, a onda lepo uposlio Dimitrijevića, koji je sa desetak metara šutirao i savladao Ivanovića.

Minut pre odlaska na odmor brza kontra Dunava, nakon kornera koji je izvela ekipa Timoka. Izbijenu loptu na centru je prihvatio Bogoslovski, i nesebično je prosledio u prostor na kapitenu Stefanoviću, koji je manirom iskusnog strelca samo podigao iznad golmana gostiju i doneo svojoj ekipi prednost od 3:0.

Trener Todorović u nastavku je iz igre izvukao Stefanovića, Zajića i Bogoslovskog, a šansu dao Druliću, Živkoviću i Tasiću. Intenzitet igre je pao, ali ne i želja domaćin fudbalera da uvećaju vođstvo. Nekoliko dobrih prilika propustili su Dimitrijević i Živković.

Novi pogodak viđen je u 75. minutu. Dimitrijević je nakon duplog pasa, petom uposlio Jezdića, kome iskosa sa leve strane nije bilo teško da savlada golmana gostiju.

Konačan rezultat postavio je Mihajlo Puljecović u 86. minutu.

Dunav je prvenstvo završio na sedmom mestu sa 43 boda. Ekipa Trajala plasirala se u Prvu ligu Srbije, dok su iz Srpske lige Istok u zonske lige ispali Ozren, Timok, Tabane 1970, Trstenik PPT i Radan.

Rezultati 30. kola Srpske lige Istok : Rtanj - Tabane 1970 3:0, Radnički (S) – Jedinstvo 0:3, Budućnost (P) – Radan 1:0, Moravac Orion – Ozren 2:0, Jedinstvo (B) - Trstenik PPT 6:1, Pukovac - OFK Sinđelić 0:2 i Trajal - Car Konstantin 3:4.
Miloš Todorović, FK Dunav Prahovo :

„ Ova utakmica nam je bila dosta značajna. Nismo sebi smeli da dozvolimo kiks, kakve smo imali u početku ove polusezone i mislim da je Timok platio za sve neuspehe i promašene šanse u ovoj polusezoni. Svi smo srećni i zadovoljni ovim rezultatom i opstankom u Srpskoj ligi Istok, koja je baš bila teška ove godine, jer smo znali da pet ekipa ispada iz lige i da se do poslednjih minuta sezone neće znati kojih je to pet ekipa“