Dunav preskočio Tabane u Jagodini

0
543
NTS FOOD DOO

Fudbaleri Dunava u pretposlednjem kolu Srpske lige Istok, na gostovanju u Jagodini savladali ekipu Tabane 1970 rezultatom 3:2. Strelci za Dunav Dimitrijević, Bogoslovski i Puljecović, a za domaću ekipu Arsić i Dimitrijević. Srpskoligaš iz Prahova pred poslednje kolo na desetom mestu sa 40 bodova.

arhiva.eastside.rs

TABANE 1970 – DUNAV 2:3(1:1)

Stadion u Jagodini. Glavni sudija : Saša Stojanović (Knjaževac). Pomoćnici : Nenad Stanković (Knjaževac) i Goran Stojanović (Aleksinac). Strelci : Arsić u 26. i A. Dimitrijević u 79. minutu za Tabane 1970. Dimitrijević u 15, Bogoslovski u 60. i Puljecović u 83. minutu za Dunav. Žuti kartoni : Ristić, Aničić, Nedeljković (Tabane 1970), Čakarević, Boškov, Minaković (Dunav).

TABANE 1970 : Vasić, Aničić(Gojković), Bajić, Ristić, Sujić, Jovanović, Tacković(Obradović), A. Dimitrijević, Arsić, Nedeljković, I. Dimitrijević.

DUNAV : Kostić, Đorđević, Čakarević(Boškov), Zajić, Todorović, Minaković, B. Dimitrijević, Puljecović, Nišavić(Stamenković), Bogoslovski(Živković), Jezdić.

Na gostovanju u Jagodini fudbaleri Dunava zabeležili su zlata vrednu pobedu, kojom su osigurali opstanak u srpskoligaškom društvu, a ekipu Tabana poslali u zonu.
Dunav je do prednosti stigao već u 15. minutu. Najbolji strelac ekipe u drugom delu sezone, Bobi Dimitrijević, dobro se snašao u šesnaestercu domaće ekipe i pogodio mrežu Vasića.

Ekipa Tabana stigla je do izjednačenja već posle desetak minuta. Dobar centaršut iskoristio je napadač Arsić i glavom poslao loptu u mrežu Kostića.
Novu priliku za pogodak, Dimitrijević nije iskoristio u 50. minutu, kada je u kaznenom prostoru Tabana srušen Bogoslovski, a sudija Stojanović iz Knjaževca pokazao na belu tačku. Golman domaćih Vasić pročitao je međutim nameru Dimitrijevića i zaustavio njegov udarac, pa je rezultat ostao neporomenjen.

Deset minuta kasnije novo vođstvo Dunava. Dimitrijević je ovoga puta dobro uposlio Bogoslovskog, koji je odličnim udarcem sa dvadesetak metara pogodio gol Tabana i doneo prednost svojo ekipi.

Aleksandar Dimitrijević se u 79. minutu odlučio na udarac sa više od 20 metara i uspeo je da prevari golmana Dunava Kostića, pa je rezultat ponovo izjednačen.

Tačku na ovu utakmicu stavio je Puljecović u 83. minutu. Ponovo je u ulozi asistenta bio Bobi Dimitrijević, koji je dobro uposlio Puljecovića, a ovaj savladao Vasića, za velika tri boda.

Kolo pre kraja sezone, Dunav ima 40 bodova i zauzima deseto mesto na tabeli. U poslednjem kolu u Prahovu će gostovati ekipa Timoka, koja je na pretposlednjem mestu i koja se već oprostila od takmičenja u Srpskoj ligi Istok.

Rezultati 29. kola Srpske lige Istok : Ozren – Jedinstvo (B) 0:1, Car Konstantin – Rtanj 1:1, OFK Sinđelić – Trajal 0:0, Trstenik PPT – Pukovac 3:3, Radan - Moravac Orion 1:0, Jedinstvo (P) - Budućnost (P) 1:1 i Timok - Radnički (S) 0:3.