Dunavu bod u Popovcu

0
145
NTS FOOD DOO

U 26. kolu Srpske lige Istok fudbaleri Dunava na gostovanju u Popovcu odigrali nerešeno bez golova, protiv Budućnosti. Sa 34 boda, srpskoligaš iz Prahova trenutno na desetom mestu. U 27. kolu Dunav će u Prahovu ugostiti Radnički iz Svilajnca.

BUDUĆNOST (P) (0 – 0) DUNAV (P)
Stadion u Popovcu. Glavni sudija : Miloš Nedeljković (Trstenik). Pomoćnici : Antonije Pehčevski(Surdulica) i Momir Stanojević (Jagodina). Žuti kartoni : Đemaili (Budućnost), Stamenković, Kostić, Bošković (Dunav). Crveni karton : Ranđelović (Budućnost).

BUDUĆNOST : Milanović, Milošević, Đemailji (Nikolić), Cvetković, Ranđelović, Petrović, Prokić (Tošić), Ivanović (Marjanović), Stojković, Lazarević, Vukić.

DUNAV : Kostić, Ostrovljanović, Čakarević (Drulić), Stamenković, Bošković, Minaković, Živković (Dimitrijević), Tasić (Đorđević), Nišavić, Bogoslovski, Jezdić.

Fudbaleri Dunava osvojili su „slađi“ bod na gostovanju u Popovcu i daleko mirije dočekuju utakmicu protiv Radničkog iz Svilajnca u subotu.
Domaći fudbaleri krenuli su ofanzivno od početka utakmice i stvorili nekoliko dobrih prilika, koje nisu uspeli da realizuju.
Srpskoligaš iz Prahova mogao je da stigne i do vođstva, kada je Nikola Bogoslovski, nakon greške jednog domaćeg igrača šutirao i pogodio stativu.
U 45. minutu iz igre je isključen Ranđelović, pa je ekipa Budućnosti celo drugo poluvreme odigrala sa igračem manje u polju, što umnogome olakšalo posao ekipi Dunava.
I u drugom delu igre, bilo je po nekoliko prilika na obe strane, ali su mreže ipak ostale netaknute.
Naon 26. kola Dunav ima 34 boda i zauzima deseto mesto na tabeli. Već u subotu igraju se utakmice 27. kola. Srpskoligaš iz Prahova će u subotu od 17 sati na svom terenu dočekati ekipu Radničkog iz Svilajnca.

Rezultati 26. kola Srpske lige Istok : Rtanj – Radnički (S) 1.2, Moravac Orion – Tabane 1970 2:0, jedinstvo (B) – Timok 2:0, Pukovac – Jedinstvo (P) 2:1, Trajal – Radan 3:0, Car Konstantin – Ozren 3:0, OFK Sinđelić – Trstenik PPT 2:2.