Graničar odbranio titulu u Opštinskoj ligi Negotin

1
764
NTS FOOD DOO

Fudbaleri Graničara pobedom nad Slatinom u finalu plej-ofa, rezultatom 4:3, odbranili su titulu prvaka opštinske lige Negotin. Pehar kapitenu ekipe iz Aleksandrovca uručio Poznan Stevanović, sekretar OFS Negotin.

Gradski stadion u Negotinu. Gledalaca : 100. Glavni sudija : Jovan Petković. Pomoćnici : Damir Jovanović i Darko Čelić. Strelci : Bojan Stanojević u 30, Bojan Trifunovski u 74. (iz penala) i Danijel Janković u 85. minutu (Slatina), Emir Dumonjić u 13. i 35, Atila Magoši u 28. i Spasoje Maliković u 44. minutu (Graničar). Žuti kartoni : Milenković, Marinović Ž., Spasojević i Marinović D. (Graničar)

SLATINA : Tanić, Maliković, Kocić, Nikolić Milan, Tujkić, Janković, Stanojević, Šuša, Nikolić Marko (Jović), Trifunovski, Nikolić Dalibor (Milovanović).

GRANIČAR : Popović, Kabaš, Milenković, Marinović Žarko, Zdrunković, Jovanović, Belić, Spasojević, Magoši, Dumonjić, Maliković.

Fudbaleri Graničara iznenadili su ekipu Slatine i u prvom poluvremenu čak četiri puta savladali golmana Tanića.

Seriju golova otvorio je Emir Dumonjić u 13. minutu, koji je svojim prvim golom na utakmici doneo prednost ekipi iz Aleksandrovca.

U 28. minutu spretni Atila Magoši, još jednom je naterao golmana Slatine da izvlači loptu iz svoje mreže, a dva minuta nakon toga, Bojan Stanojević je smanjio prednost Graničara i postigao prvi gol za zvanično domaću ekipu na ovom meču.

Do kraja prvog dela susreta, fudbaleri Graničara postigli su još dva pogotka. Najpre je u 35. minutu Emir Dumonjić, svojim drugim golom povisio na 3:1, da bi minut pre odlaska na odmor Spasoje Maliković postigao i četvrti pogodak za Graničar.

U drugom poluvremenu Slatina je bila daleko bolji rival, dok se ekipa iz Aleksandrovca, sa dva povređena igrača na terenu trudila da sačuva stečenu prednost.

U 74. minutu Slatina je smanjila na 4:2, iz opravdano dosuđenog jedanaesterca. Jedan igrač Graničara, igrao je rukom u svom šesnaestercu, sudija Petković pokazao na belu tačku, a siguran izvođač bio je Bojan Trifunovski.

Pet minuta pre kraja utakmice, Danijel Janković postigao je i treći pogodak za Slatinu, pa je poslednjih pet minuta viđena prava opsada gola Graničara.

Golman Popović uspeo je u nekoliko situacija da zaustavi napadače Slatine, koji su jednom pogodili ui stativu, ali je rezultat na kraju ostao nepromenjen, pa je ekipa Graničara uspela da odbrani titulu prvaka Opštinske lige Negotin.

Po završetku utakmice, sekretar Opštinskog fudbalskog saveza Negotin, Poznan Stevanović, uručio je pobednički pehar kapitenu ekipe iz Aleksandrovca, Elvisu Zdrunkoviću.

EMIR DUMONJIĆ, FK Graničar Aleksandrovac :

„Mi smo danas ostavili srce na terenu i sasvim zasluženo osvojili pehar. Zbog povreda, imali smo hendikep tokom drugog dela sezone, pa i u današnjoj utakmici, ali smo sve pregurali i odbranili titulu. Čestitao bih fudbalerima iz Slatine na fer i korektnoj borbi.“