U sedmom kolu Zone Istok fudbaleri Hajduk Veljka igrali su nerešeno 1:1, na svom terenu protiv vodećeg Zaplanjca. Gosti poveli u 25. minutu preko Zlatanovića, izjednačenje zonašu iz Negotina doneo Milojević u 85. minutu. Dva crvena kartona u 90. minutu.

HAJDUK VELJKO – ZAPLANJAC  1:1 (0:1)

Gradski stadion u Negotinu. Gledalaca : 400. Sudija : Stefan Đokić iz Vlasotinca. Pomoćnici : VlasotincaStefan Stanković iz Leskovca i Miloš Tošić iz Vlasotinca Strelci : Milojević u 85. minutu za Hajduk Veljka, Zlatanović u 25. minutu za Zaplanjac.

HAJDUK VELJKO : Radenković, Janković, Gavrić, Milojević, Milošević, Đorđević (Mihajlo Jakovljević) Bregovljanović (Vučinić), Prvulović (Milan Jakovljević), Vujadinović, Sokolović, Davidović.

ZAPLANJAC : Savić, Avramović, Marković, milošević, Vladimirov, Zlatanović, Stojić (Kosovac), Stošić, Mitić (Grozdanović), Nikolić, Jovanović (Belir).

Fudbaleri Hajduk Veljko osokoljeni prošlonedeljnom pobedom u Belotincu, hrabro su ušli i u duel sa vodećom ekipom na tabeli. Stvorili su nekoliko odličnih prilika, pogodili čak dvaputa okvir gola Savića, ali je mreža gostiju mirovala.

A onda u jeku inicijative domaćih fudbalera, u 25. minutu utakmice, nakon kornera za ekipu Zaplanjca, najbolje je skočio Zlatanović i udarcem glavom savladao Radenkovića, i doneo prednost gostima.

Trudili su se fudbaleri Hajduk Veljka da izjednače rezultat, ali im to nije pošlo za nogom u prvom delu susreta. U drugom delu igre, Saša Rajković, koji je u ovoj utakmici sa klupe predvodio negotinskog zonaša umesto Bratislava Ninića, na teren je umesto Đorđevića poslao najpre Mihajla Jakovljevića, a potom i Vučinića i Milana Jakovljevića. Želeli su negotinski fudbaleri da što pre stignu do izjednačenja, ali su u tome uspeli tek u 85. minutu, kada je na odbijenu loptu natrčao Milojević i smestio je iza leđa Savića.

U preostalom vremenu domaći nisu uspeli da preokrenu rezultat, a vredno pažnje sa ove utakmicesu idva crvena kartona koje su Davidović iz Hajduk Veljka i Nikolić iz Zaplanjca dobili u 90. minutu.

Na kraju Hajduk Veljko – Zaplanjac 1:1. Ekipa Zaplanjca je i dalje na prvom mestu sa 16 bodova ispred Moravice koja ima 15 i Šarbanovca sa 14. Hajduk Veljko je trenutno sa 9 bodova na desetom mestu. U narednom kolu, ekipa Hajduk Veljka gostovaće u Malošištu.

Rezultati sedmog kola Zone Istok : Svrljig - Rudar Alpos 4:2, Brodoremont – Malošište 3:1, BSK – Đerdap 2:1, Kablovi – Šarbanovac 1:1, Timočanin - Naša krila 1936 1:1, Bukovik – Majdanpek 2:1 i Moravica – Sloga 5:0.

Ovaj medijski sadržaj sufinansiran je od strane Opštine Negotin.

Stavovi izraženi u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.