Rukometaši Hajduk Veljka kao gosti pobedili Lokomotivu iz Lapova sa 27:25. Najefikasniji u redovima Hajduk Veljka Nikola Stanojčić sa 11 golova. Na golu briljirao kapiten Stojanović, koji je proglašen i za igrača utakmice.

Sportska hala u Svilajncu. Gledalaca : 100. Sudije : Rilak-Obradović. Sedmerci : 4(3) Lokomotiva, 3(1) Hajduk Veljko. Isključenja : Lokomotiva 3. Hajduk Veljko 2.

LOKOMOTIVA :  Stojanović Marko 2, Živković Nenad, Đurković Zoran 2, Zlatković Ivan 5, Pantić Nenad 2, Jovanović Dragan 5, Barjaktarević Jovan, Mirković Miloš 2, Dilić Uroš 3, Bugarčić Bojan, Stojković Veličko, Stevanović Aleksandar, Petrović Lazar 4.

HAJDUK VELJKO : Stojanović Nikola, Jevđenović Srđan 4, Orlović Damjan, Stanojčić Nikola 11, Pavlović Aleksandar 3, Ćirić Aleksandar 4, Stevanović Vladimir, Lapadatović Miloš 1,  Kojić Ivan 2, Ilić Milan 2, Rašković Dejan.

Dobro su rukometaši Hajduk Veljka otvorili utakmicu u Svilajncu, gde ekipa Lokomotive iz Lapova igra svoje utakmice kao domaćin. Već u petom minutu imali su tri gola prednosti, 4:1. Negotinski rukometaši hrabrom i srčanom igrom, stigli su do druge pobede u Super “B” ligi istok – zapad.

Domaći su nakon toga zaigrali angažovanije i uz nekoliko sumnjivih sudijskih odluka izjednačili rezultat i vratili se u igru. Do kraja prvog dela igralo se gol za gol, a rukometaši Lokomotive su ovaj deo igre rešili u svoju korist 14:13.

Domaći su bolje ušli u drugih trideset minuta i u 42. minutu imali prednost od 17:14, a tada je na scenu stupio odlični kapiten Hajduk Veljka, Nikola Stojanović, koji je spustio zavesu ispred svog gola i dovodio do ludila rukometaše iz Lapova. Skidao je Stojanović zicere domaćim rukometašima, a sa druge strane njegov imenjak Stanojčić je rešetao mrežu golmana Lokomotive.

Na kraju pobeda Hajduk Veljka od 27:25, uz sve pohvale celoj ekipi koja se svih 60 minuta lavovski borila.

Nikola Stanojčić je bio najefikasniji u ekipi Hajduk Veljka sa 11 golova. Jevđenović i Ćirić postigli su po 4, a Pavlović tri gola.  U domaćoj ekipi po pet golova postigli su Zlatković i Jovanović.

Kapiten Hajduk Veljka proglašen je i za igrača utakmice.

U ostalim susretima trećeg kola Planinka Prolom voda i Radnički 1964 odigrali su nerešeno 25:25, Dubočica 54 je u Leskovcu poražena od Bele Palanke sa 24:26, Vranje 1957 je slavilo protiv Priboja rezultatom 38:30, Zlatar je stigao do prve pobede protiv Karađorđa 24:21, a bez pobednika je završen i susret u Prokuplju između Topličanina i Novog Pazara 24:24.

Hajduk Veljko posle trećeg kola ima dve pobede i jedan poraz i sa 4 boda zauzima četvrto mesto na tabeli. Vranje za sada jedino ima maksimalan učinak od tri pobede i sa 6 bodova zauzima prvo mesto, dok Novi Pazar i Radnički 1964, na drugom i trećem mestu,  imaju po pet bodova.

U četvrtom kolu, u nedelju od 19 sati, rukometaši Hajduk VEljka u negotinskoj Hali sportova dočekuju Topličanin iz Prokuplja.

Ovaj medijski sadržaj sufinansiran je od strane Opštine Negotin.

Stavovi izraženi u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.