Golom Milana Jakovljevića u 90. minutu, fudbaleri Hajduk Veljka kao gosti savladali Malošište sa 3:2 i stigli do nova tri boda. Negotinski zonaš je trenutno osmi sa 12 bodova.

MALOŠIŠTE - HAJDUK VELJKO 2:3 (0:1)

Stadion u Malošištu. Glavni sudija : Predrag Milosavljević (Svrljig). Strelci : M. Jovančić u 76. i 82. minutu za Malošište, Sokolović u 38, V. Živković u 67 (autogol) i Milan Jakovljević  u 90. minutu za Hajduk Veljka.

MALOŠIŠTE : Cenić, Marjanović, D. Đorđević, Kojić (V. Živković), M Stanojević, Zdravković, Jović, M. Milenković, A. Živković, Anđelković (M. Jovančić), I. Milenković, N. Đorđević.

HAJDUK VELJKO : Radenković, Janković (V.Đorđević), Gavrić, Radojević, Milošević, Mih. Jakovljević, Bregovljanović, Vučinić, Vujadinović, Sokolović (Jonović), Prvulović (Mil. Jakovljević).

Pre dve nedelje, golom u devedesetom minutu, fudbaleri Hajduk Veljka preleteli su preko Belotinca, a juče su “hajduci”, zahvaljujućiu pogotku u poslednjim trenutcima utakmice,  visoko uzdignutih ruku napustili i teren u Malošištu.

Hajduk Veljko je bio bolji rival. Do prednosti je stigao u 38. minutu, kada je Miloš Sokolović savladao golmana domaćih Cenića.

U 67. minutu igre, zahvaljujući autogolu Veljka Živkovića, koji je u drugom delu igre zamenio Kojića, negotinski zonaš je stigao do prednosti od dva gola.

Visoka prednost je opustila mlade fudbalere iz Negotina. pa su domaći za samo šest minuta stigli do izjednačenja. Rezervista Marko Jovančić, najpre je u 76. minutu prepolovio prednost Hajduk Veljka, da bi u 82. minutu isti igrač doneo i izjednačenje.

Tačku na ovu utakmicu stavio je u 90. minutu Milan Jakovljević, koji je u drugom poluvremenu na terenu zamenio Prvulovića.

Hajduk Veljko je tako stigao do treće prvenstvene pobede i osmog mesta na tabeli sa 12 bodova.

Rezultati ostalih utakmica osmog kola Zone Istok : Majdanpek – Moravica 1:2, Đerdap – Bukovik 0:1, Naša krila – BSK 0:2, Zaplanjac – Timočanin 2:1, Šarbanovac – Brodoremont 1:2, Rudar Alpos – Sloga 3:0 i Svrljig – Kablovi 2:1.

Na tabeli vodi Zaplanjac sa 19 bodova, ispred Moravice koja ima 18. Hajduk Veljko u devetom kolu  na svom terenu dočekuje Šarbanovac.

Ovaj medijski sadržaj sufinansiran je od strane Opštine Negotin.

Stavovi izraženi u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.