U osmom kolu Srpske lige Istok fudbaleri Dunava poraženi na gostovanju u Pukovcu rezultatom 3:1. Jedini pogodak za ekipu iz Prahova postigao Puljecović. Dunav trenutno osmi sa 12 bodova.

PUKOVAC - DUNAV 3:1 (2:1)

Stadion u Pukovcu. Sudija : Miloš Nedeljković (Trstenik). Pomoćnici : Aleksandar Ranđelović i Slobodan Krstić (Niš). Strelci : V. Stojanović u 33. i 90. i Perić u 40. minutu za Pukovac, Puljecović u 30. minutu za Dunav. Žuti kartoni : Mišić, Ristić, Jovanović (Pukovac) Denić, Krstić, Zajić, Domić (Dunav).

PUKOVAC : Stošić, V. Stojanović, P. Stojanović, Ristić (F. Ranđelović), Jovanović, Trajković, Todorović (Petković), Mišić, Perić, Jović, M. Ranđelović (Janković)

DUNAV : Krstić, Đorđević, Domić, Zajić, Denić, Erić (Bjelica), Ostrovljanović (Živković), Puljecović, Vukić, Bogoslovski, Bogdanović.

Nakon poraza od Trajala u prošlom kolu na svom terenu, fudbaleri Dunava vezali su i drugi uzastopni poraz, na gostovanju u Pukovcu.

Dunav je prvi stigao do prednosti na utakmici. U 30. minutu Puljecović je savladao golmana Pukovca Stošića i doneo srpskoligašu iz Prahova vođstvo od 1:0. Domaći su uzvrtaili već posle dva minuta kada je Stojanović iz slobodnog udarca doneo izjednačenje.

Do kraja prvog dela sureta ekipa Pukovca je preko Perića preokrenula rezultat, pa su domaći na odmor između dva poluvremena otišli sa prednošću od 2:1.

Trener Spnulović pokušao je izmenama da pokrene svoju ekipu. Bjelica je zamenio Erića, a Živković Ostrovljanovića, ali ove promene nisu dale rezultat.

U poslednjim minutima utakmice Stojanović je svojim drugim pogotkom na utakmici potvrdio pobedu Pukovčana.

U ostalim utakmicama zabeleženi su sledeći rezultati : Trajal – Tabane 1970 0:0, Rtanj – Ozren 9:1, Trstenik PPT – Radan 4:1, OFK Sinćelić – Jedinstvo (P) 0:1, Car Konstantin – Timok 2:1, Jedinstvo (B) – Radnički (S) 3:1, Moravac Orion – Budućnost 1:3.

Dunav je posle novog poraza pao na osmo mesto sa 12 bodova. Prvenstvenu trku bodi Trajal sa 19ispred Jedinstva iz Paraćina koje ima 17 i OFK Sinđelića sa 16.

U devetom Dunav na svom terenu dočekuje Jedinstvo (B).

Ovaj medijski sadržaj sufinansiran je od strane Opštine Negotin.

Stavovi izraženi u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.