Na sedam utakmica osmog kola Okružne lige Bor postignuto 35 golova. Deli Jovan i Zlot postigli po sedam golova.

Deli Jovan je u susretu sa poslednjeplasiranom ekipom BSK iz Bukovča, iskoristio sve svoje prednosti i mane gostiju,  postigao čak sedam golova, a primio jedan. Posle prvog dela igre, bilo je već 5:0 za domaću ekipu, dok su drugi deo susreta Sikoljani dobili sa 2:1. Istovetnim rezultatom završena je i poslednja utakmica ove dve ekipe, odigrana u okviru 19. kola prošlog prvenstva. Sikoljani su se sa 14 bodova vratili na četvrto mesto na tabeli, dok je BSK još više prikovan za dno, sa samo tri boda i gol razlikom -26.

Težak poraz u osmom kolu pretrpela je i ekipa Čubre na gostovanju u Zlotu. I na ovoj utakmici domaća ekipa postigla je sedam golova, a gosti iz Čubre nisu uspeli nijednom da savladaju golmana Zlota. Čubra zauzima tek 13. mesto na tabeli sa samo šest bodova i nimalo ne liči na ekipu koja je proletos bila jedno od iznenađenja lige. Ekipa iz Zlota je trenutno treća sa 16 bodova.

Novi bod sa gostovanja donela je ekipa Branika iz Štubika. Štubičanci su poveli u prvom minutu drugog poluvremena i imali prednost sve do 85. minuta, kada su domaći iz jedanaesterca stigli do izjednačenja i jednog boda. Branik je sa ovim bodom ipak napredovao na tabeli i sada je peti sa 13 bodova, dok je Poreč deveti sa 11.

Vodeća Slatina je sa 4:1 na svom terenu savladala ekipu Ključa. Istim rezultatom Radnički je kao gost savladao Krivelj, a Blizna u komšijskom derbiju Rudnu glavu. Nemetali sun a svom terenu sa 3:0 savladali Polom. U ovom kolu Slobodan je bio Brestovac.

Vodeća Slatina ima 19 bodova, ispred Radničkog koji je sakupio 18.

U devetom kolu sastaju se : Čubra - Blizna, BSK - Zlot, Ključ - Deli Jovan, Polom - Slatina, Branik - Nemetali, Radnički - Poreč, Brestovac - Krivelj. Slobodna je Rudna glava.

Ovaj medijski sadržaj sufinansiran je od strane Opštine Negotin.

Stavovi izraženi u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.