Rukometaši Hajduk Veljka u sedmom kolu Super B lige istok – zapad, savladala ekipu Karađorđa iz Topole rezultatom 38:26. Igrač utakmice Srđan Jevđenović postigao 11 golova. Negotinski rukometaši trenutno šesti sa 8 bodova.

HAJDUK VELJKO - KARAĐORĐE 38:26 (20:13)

Hala sportova u Negotinu. Gledalaca : 130. Sudije Jovan Cvetković- Luka Petrović (Niš).

HAJDUK VELJKO : Stojanović, Stanojčić 9, Orlović 4, Ilić, Jevđenović 11, Pavlović 8, Stevanović, Kojić 1, Ćirić 5.

KARAĐORĐE : Bojović 4, Popović 2, Đurđević, Veselinović 4, Čolović 4, Spasić, Đorđević 3, Antić, Vukadinović 9, Radović, Živanić.

IGRAČ UTAKMICE : Srđan Jevđenović (Hajduk Veljko)

Čvrsto i borbeno, onako kako su i navikli negotinsku publiku, koja je ovoga puta zakazala, rukometaši Hajduk Veljka stigli su do četvrte prvenstvene pobede i to veoma ubedljive protiv ekipe Karađorđa iz Topole, 38:26.

Gosti su postigli prvi gol na utakmici i nakon toga u igri gol za gol održavali prednost od jednog gola sve do 16, minuta, kada su domaći rukometaši stigli do prvog vođstva na utakmici, 9:8. Sve ostalo posle toga bilo je igra mačke i miša. Negotinski rukometaši su kažnjavali svaku grešku rukometaša iz Topole i nemilosrdno preko brzonogog Pavlovića, Jevđenovića, Stanojčića i Ćirića uvećavali prednost. Kada bi gosti i uspeli da pronađu put do gola Negotinaca, nailazili bi na odličnog kapitena Nikolu Stojanović, koji je i na ovoj utakmici bio veoma raspoložen. Gromoglasan aplauz izmamio je i Aleksandar Pavlović, koji je nakon jedne brze kontre nekako uspeo da uhvati loptu, a onda u padu, leđima okrenut golu, šutira i savlada golmana Karađorđa.

Već na poluvremenu razlika je bila plus 7 u korist ekipe Hajduk Veljka.

U 32. minutu utakmice, mladi Ilić je nakon povlačenja za dres jednog igrača gostujuće ekipe zaradio treće isključenje i automatski crveni karton, pa je na klupi domaćih ostao jedino Stevanović, kao rezerva, koji je u igru ušao tek u poslednja dva minuta, a ceo teret utakmice podnela je jedna sedmorka. To im međutim nije smetalo da čvrstom igrom u odbrani i odličnom realizacijom napada iz minuta u minut povećavaju prednost i sigurno koračaju ka pobedi. Gosti nisu imali snage da ugroze ekipu Hajduk Veljka, koja je na kraju slavila sa 38:26.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je Srđan Jevđenović, koji je postigao 11 golova. Stanojčić je na ovoj utakmici upisao 9, Pavlović 8, Ćirić, 5, Orlović 4, a Kojić 1 gol. Kod gostiju Vukadinović je postigao 9 golova, a Veselinović Bojović i Čolović po 4.

Hajduk Veljko posle sedmog kola ima četiri pobede i tri poraza i sa 8 bodova je trentuno na šestom mestu. U narednom kolu negotinski rukometaši gostovaće u Priboju.

Rezultati 7. kola : Topličanin - Radnički 1964 26:28, Lokomotiva - Dubočica 54 23:26,  Zlatar - Planinka Prolom voda 31:27, Vranje 1957 - Bela Palanka 33:27 i Novi Pazar – Priboj (nedelja).

Ovaj medijski sadržaj sufinansiran je od strane Opštine Negotin.

Stavovi izraženi u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.