Fudbaleri Sloge iz Kobišnice, nakon preokreta, savladali Malošište rezultatom 3:2, u 13. kolu Zone Istok. Zonaš iz Kobišnice sa 13 bodova trenutno na četrnaestom mestu.

SLOGA – MALOŠIŠTE 3:2(0:2)

Stadion u Kobišnici. Gledalaca : 100. Sudija : Nenad Bučanović (Bor). Pomoćnici : Nemanja Vučković (Bor), Nemanja Jotović (Bor). Strelci : Durgut u 70. i 77. i Ristić u 84. minutu za Slogu, Milenković u 5. i N. Đorđević u 15. za Malošište. Žuti kartoni: Maliković, Antić (Sloga) N. Đorđević, M. Milenković (Malošište).

SLOGA : Dimitrijević, Milošević (Antić), Čelić, Ristić, Milosavljević, Bogdanović (Maliković), N.   Đorđević (Tešić), Tasić, Vojinović, Stanisavljević, Durgut.

MALOŠIŠTE : Cenić, Marjanović, D. Đorđević, Stanojević, Zdravković, Jovančić, M. Milenković, A. Živković, A. Jovanović (Stanimirović), I. Milenković, N. Đorđević.

Velikim preokretom u drugom poluvremenu Sloga iz Kobišnice stigla je nova tri boda i ponovo pobegla sa začelja tabele.

Gosti iz Malošišta, koji pre ove utakmice nisu osvojili ni jedan bod na gostovanjima, dobro su otvorili utakmicu u Kobišnici i već u petom minutu stigli do prednosti od 1:0, kada je Milenković glavom savladao Dimitrijevića.

Bolju igru na početku utakmice fudbaleri iz Malošišta krunisali su i drugom pogotkom i to već u 15. minutu igre, kada je Đorđević iskoristio nepažnju u odbrani domaće ekipe za 2:0.

Domaća ekipa je u poluvremenu konsolidovala svoje redove, a trener Tadić je izvršio i dve izmene i na teren umesto Miloševića i Đorđevića poslao Antića i Tešića.

Već u petom minutu nastavka Sloga je imala priliku da smanji prednost gostiju, kada je jedan igrač gostiju zahvatio loptu rukom u svom šesnaestercu, a sudija Bučanović iz Bora pokazao na belu tačku. Loptu je uzeo Nikola Vojinović, koji je u dosadašnjem delu sezone bio nepogrešiv sa 11 metara, ali je ovoga puta golman Cenić pročitao njegov udarac.

Za najavu preokreta pobrinuo se brzonogi Durgut. Najpre je u 70. minutu nakon solo akcije prvi put savladao golmana Malošišta i smanjio na 2:1, da bi sedam minuta kasnije doneo i izjednačenje svojoj ekipi.

Za konačan preokret pobrinuo se Milan Ristić, koji je u 84. minutu dobro šutirao i po treći put savladao golmana Cenića, za konačnih Sloga – Malošište 3:2.

Sloga posle ovog kola ima 13 bodova i trenutno je na 14. mestu sa bodom više od Majdanpeka i 3 boda od poslednje plasiranih Kablova.

U narednom kolu zonaš iz Kobišnice gostovaće u Šarbanovcu, a u poslednjem kolu na svom terenu dočekaće Svrljig.

Rezultati 13. kola Zone Istok : Hajduk Veljko – Rudar Alpos 2:0, BSK – Kablovi 2:1, Đerdap - Naša krila 1936 4:0, Timočanin – Brodoremont 3:0, Bukovik – Svrljig 5:0, Moravica – Šarbanovac 4:3 i Majdanpek – Zaplanjac 1:1.

Ovaj medijski sadržaj sufinansiran je od strane Opštine Negotin.

Stavovi izraženi u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.