Golovima Bregovljanovića u 52. i 65. minutu, fudbaleri Hajduk Veljka savladali BSK u Bogovini, u poslednjem, 15. kolu jesenjeg dela sezone Zone Istok. Negotinski zonaš prvi deo sezone završio na trećem mestu.

BSK – HAJDUK VELJKO 1:2 (0:0)

Stadion u Bogovini. Glavni sudija : Stefan Prvulović (Zaječar), pomoćnici : Saša Spasovski i Dušan Božinović iz Zaječara. Strelci : Boranović u 59. minutu za BSK, Bregovljanović u 52. i 65. minutu za Hajduk Veljka.

BSK : Ristić, B. Rajković, Grozdić, S. Rajković, Mladenović, Marinković, Božinović, Anđelović, Boranović, Ilić, Lazarević.

HAJDUK VELJKO : Radenković, Đorđević, Gavrić, Milojević, Milošević, Mihajlo Jakovljević (Milan Jakovljević), Bregovljanović, Lazić, Vujadinović, Sokolović, Davidović.

Fudbaleri Hajduk Veljka, pobedom na gostovanju u Bogovini,  trijumfalno su završili jesenji deo sezone u Zoni Istok i pokazali da na proleće mogu najozbiljnije da se uključe u borbu za sam vrh tabele.

U prvih 45. minuta nije bilo golova, a gosti iz Negotina stigli su do vođstva u 52. minutu, kada je mladi Dejan Bregovljanović posle prekida savladao golmana domaćih Ristića.

Već posle sedam minuta usledilo je izjednačenja. Nakon centaršuta Grozdića, dobro je pred golom Radenkovića reagovao Boranović i sproveo loptu u mrežu.

U 65. minutu novo vođstvo za ekipu koju sa klupe predvodi Bratislav Ninić. Nakon brzog kontranapada, Davidović je dobro šutirao, ali je golman Ristić odbranio njegov udarac, ali se na pravom mestu ponovo našao Bregovljanović i svojim drugim golom na utakmici, postavio konačan rezultat.

Ekipi Hajduk Veljka je ovo treća pobeda u nizu i deseta utakmica bez poraza, pa su sa 27 bodova prvi deo sezone završili na visokom trećem mestu sa istim brojem bodova koliko ima i drugoplasirani Bukovik. Zvanje jesenjeg prvaka pripalo je ekipi Zaplanjca sa 36 bodova.

Rezultati  15. kola Zone Istok : BSK – Hajduk Veljko 1:2, Sloga – Svrljig 0:1, Đerdap – Malošište 3:0, Timočanin - Rudar Alpos 4:1, Bukovik – Brodoremont 3:0, Moravica – Kablovi 3:4, Majdanpek – Šarbanovac 2:0 i Naša krila 1936 – Zaplanjac 1:3.

Ovaj medijski sadržaj sufinansiran je od strane Opštine Negotin.

Stavovi izraženi u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.