Rukometaši Hajduk Veljka nakon odlične igre, u derbiju 9. kola Super B lige istok – zapad, pobedili Radnički iz Kragujevca rezultatom 34:29. Negotinski rukometaši trenutno na trećem mestu sa 12 bodova.

HAJDUK VELJKO – RADNIČKI 1964 34:29 (16:17)

Hala sportova Negotinu. Gledalaca : 300. Sudije : Dušan Vasiljević (Požarevac) – Željko Vasiljević (Beograd). Sedmerci : Hajduk Veljko 2(1), Radnički 5(5). Isključenja : Hajduk Veljko 14 minuta, Radnički 10 minuta.

HAJDUK VELJKO : Stojanović, Vučak, Stanojčić 6, Orlović 3, Rašković, Ilić 1, Jevđenović 4, Pavlović 7, Stevanović, Kojić 5, Lapadatović, Ćirić 8.

RADNIČKI 1964 : Bogićević, Blagojević, Milosavljević 1, Đukić, Stošić 2, Biševac 1, Ilić 3, Knežević 5, Simić 5, Stevanović 4, Radenković 1, Stanojev 4, Poskurica 3, Bogdanović, Jovanović, Janićijević.

IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Pavlović (Hajduk Veljko)

Ponovo su sinoć, kao nekada, negotinski rukometaši podigli tempraturu u negotinskoj Hali sportova do usijanja. U derbiju 9. kola Super B lige istok – zapad, dočekali su ekipu Radničkog 1964 iz Kragujevca, u utakmici u kojoj su obe ekipe želele da stignu do pobede po svaku cenu, Negotinci da vežu treću u nizu, a Kragujevčani da nadoknade poraz na svom terenu od Novog Pazara.

Gosti su prvi postigli pogodak, a onda se do 4. minuta igralo gol za gol. Rukometaši Radničkog su minut kasnije stigli i do prednosti od dva gola, ali im domaćin nije dozvolio da se odlepe. A onda je na scenu stupio sudijski par Vasiljević, koji je svojim odlukama tokom cele utakmice iritirao igrače i publiku. U šestom minutu isključili su Orlovića, dvadesetak sekundi kasnije na klupu je morao i Ćirić, a u osmom minutu i Lapadatović i Pavlović, pa je ekipa Hajduk Veljka ostala sa samo dva igrača u polju, uz golmana Stojanovića. Gosti su to iskoristili i stigli do tri gola prednosti.

U 23. minutu, kada je ekipa Hajduk Veljka stigla na dva gola zaostatka, sudije su dosudile sumnjiv sedmerac, a ista situacija ponovila se i dva minuta kasnije, kada su gosti stigli ponovo do prednosti od tri gola, koju su održavali do 27. minuta, kada su rukometaši Hajduk Veljka počeli da smanjuju razliku, pa se na odmor otišlo rezultatom 16:17.

Već  na startu drugog dela igre, negotinski rukometaši, uz podršku sa tribina, krenuli su daleko angažovanije i agresivnije u odbrani i napadu. U 32. minutu stigli su do izjednačenja, a minut kasnije i do prvog vođstva na utakmici. Ovakav pristup kao da je zbunio goste iz Kragujevca, koji su napravili nekoliko grešaka u dodavanju. Razigrali su se Pavlović, Ćirić, Stanojčić i Kojić, a Stojanović je skinuo nekoliko zicera, pa je u 41. minutu već bilo 23:20 za negotinske rukometaše.

Do kraja susreta Negotinci su samo uvećavali prednost, koja je pet minuta pre kraja iznosila i šest golova, 32:26.

Poslednja dva minuta negotinski rukometaši odigrali su za publiku. Najpre je kapiten Stojanović, skinuo odličan udarac jednog igrača Radničkog, neuspeli cepelin Ćirića ka Jevđenoviću, pokupio je Kojić i savladao golmana Radničkog, a tačku na veliku pobedu Hajduk Veljka, stavio je najbolji igrač utakmice Aleksandar Pavlović, cepelinom, kojim je podigao publiku na noge, koja je nakon toga višeminutnim aplauzom ispratila igrače Hajduk Veljka u svlačionicu.

Trećom vezanom pobedom, rukometaši Hajduk Veljka stigli su do trećeg mesta na tabeli sa 12 bodova. Prvoplasirano Vranje ima maksimalnih 18, a Novi Pazar na drugom mestu 16.

U narednom kolu negotinski rukometaši gostovaće u Leskovcu, gde će ih dočekati petoplasirana Dubočica.

Rezultati 9. kola Super B lige istok – zapad : Novi Pazar – Dubočica 27:24, Topličanin – Planinka Prolom voda 20:18, Lokomotiva – Vranje 25:40, Zlatar – Bela Palanka27:20 i Karađorđe – Priboj 25:27.

Ovaj medijski sadržaj sufinansiran je od strane Opštine Negotin.

Stavovi izraženi u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.