Košarkaši Hajduk Veljka u derbiju 7. kola Druge lige pobedili leskovački Hisar rezultatom 67:59, dok su negotinske košarkašice u okviru 7. kola Druge lige Jug, bile bolje od Smederevske Palanke i slavile rezultatom 73:55. Mlađe selekcije i ovog vikenda u pobedničkom ritmu.

U utakmici koja je odlučivala koja će ekipa nastaviti trku za vrh tabele, košarkaši Hajduk Veljka   savladali leskovački Hisar sa 67:59. Gosti su u prvoj četvrtini pokazali da nisu bez razloga jedna od ekipa koja konkuriše za visok plasman i nakon velike borbe ovaj period igre dobili sa 17:16. Negotinski košarkaši trgli su se u drugom periodu, koji su rešili u svoju korist rezultatom 13:9, pa su na veliku pauzu otišli sa tri poena prednosti.

U trećoj četvrtini ponovo je bolja bila ekipa Hisara, koja je slavila sa 15:12, ali su poslednjih deset minuta negotinski košarkaši podigli igru na viši nivo i rezultatom 26:18, rešili derbi 7. kola u svoku korist. Najefikasniji igrač Hajduk Veljka na ovoj utakmici bio je Stefan Todorović, koji je postigao 19 poena.

Odigrali smo jednu tešku utakmicu, koju smo kontrolisali većim delom meča. Raduje igra u odbrani koja nam je omogućila bolja rešenja u napadu. Pohvale svim momcima na zalaganju i htenju.”, izjavio je Aleksandar Savić, trener negotinskih košarkaša za portal EAST SIDE.

Hajduk Veljko se ovom pobedom vratio u trku za prvo mesto. Trenutno je negotinska ekipa trećeplasirana sa 12 bodova, leskovačka Aktavis Akademija ima bod, a niški Fer Plej dva boda više.

Do nove, pete, prvenstvene pobede stigle su i košarkašice Hajduk Veljka, koje su u okviru 7.kola Druge lige Jug, u negotinskoj Hali sportova savladale Smederevsku Palanku rezultatom 73:55.

Prve tri četvrtine bile su neizvesne. Prve dve negotinske košarkašice rešile su u svoju korist sa 21:20 i 14:12, dok je treći period završen bez pobednika, 17:17. Utakmica je rešena u poslednjih deset minuta, kadasu mlade košarkašice iz Negotina u potopunosti nadigrale gošće i ovaj period igre dobile rezultatom 21:6 i nakraju slavile ubedljivu pobedu.

Evgenija Jović je drugi vikend zaredom postigla 32 poena, a u domaćoj ekipi istakle su se još i  Kristina Đurđic sa 17 i Milena Trailovic sa 11 poena.

Ispoštovali smo sve dogovoreno, svako je svoju ulogu podredio timu i iz takve igre dolazi do ovih pobeda, iza kojih ne stoji slučajnost, već rad i odricanje ovih devojke na čemu im još jednom čestitam i ponosim se njima.”, ističe Dušan Mandić, trener košarkašica Hajduk Veljka.

Košarkašice  Hajduk Veljka posle sedam odigranih kola nalaze se na 4. mestu sa 12 bodova, koliko ima i trećeplasirani Radnički iz Kragujevca. Gimnazijalac iz Pirota na drugom ima bod više, a prvoplasirani Radnički 2016 iz Kragujevca 14 bodova.

Narednog vikenda košarkaše i košarkašice očekuju nova iskušenja, pošto će u okviru 8. kola, ugostitikošarkaše i košarkašice Aktavis Akademije iz Leskovca. Biće ovo derbi susreti, s obzirom da se leskovačke ekipe poput negotinskih bore za najviši plasman, i prilika da negotinska publika uživa u kvalitetnim košarkaškim predstavama.

Mlađe kategiorije KK “Hajduk Veljko” i ovog vikenda nastavile su pobedničkom ritmu. Pionirke na svom terenu pobedile Rtanj iz Boljevca sa 53:26, mlađi pioniri slavili u Boru protiv vršnjaka istiomene ekipe sa 56:58. Pioniri su takođe na gostovanju u Boru savladali odgovarajuću selekciju Basketa  sa ubedljivih 83:13, kadeti su u Zaječaru slavili protiv Bin-a sa 74:67, dok su jedini poraz zabeležile mlađe pionirke Hajduk Veljka na gostovanju u Boru.

Ovaj medijski sadržaj sufinansiran je od strane Opštine Negotin.

Stavovi izraženi u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.