Rukometaši Hajduk Veljka u 11. kolu Super B lige istok – zapad remizirali na svom terenu protiv Planinke Prolom vode iz Kuršumlije 31:31 i prvi deo sezone završili na šestom mestu sa 13 bodova. Utakmici prisustvovao i državni sekretar Ministarstva omladine i sporta i bivši rukometaš, Predrag Peruničić.

Nisu negotinski rukometaši na zatvaranju ovogodišnje rukometne sezone bili na visini zadatka, pogotovo u drugom poluvremenu, kada su previše grešili u napadu, a u odbrani dozvoljavali gostima iz Kuršumlije da lako, uglavnom kroz sredinu preko bekova postižu golove.

Rukometaši Hajduk Veljka odlično su otvorili utakmicu i već u 4. minutu stekli prednost od 4:0. Smanjili su gosti u 6. Minutu na 4:2, ali su domaći rukometaši uspevali da održavaju prednost od dva do četiri gola, sve do 15. minuta, kada je ekipa iz Kuršumlije smanjila na minus 1.

Odbili su međutim njihov napad rukometaši Hajduk Veljka i sigurno priveli prvi deo igre kraju rezultatom 19:15.

Već u prvom napadu u drugom poluvremenu Negotinci su stigli do 20:15, ali su onda sasvim neočekivano stali, bez potrebe potcenili protivnika i dozvolili  ekipi iz Kuršumlije da u 41. minutu stigne do izjednačenja 23:23.

Raspala se igra Hajduk Veljka, nije bilo prave ideje, ali su ipak u 44. minutu nakon individualnih akcija Pavlovića , Jevđenovića i Kojića, domaći ponovo stigli do tri gola prednosti i to je bilo sve. Gosti su preuzeli igru i deset minuta pre kraja preokrenuli na 27:28. Ćirić i Jevđenović su ponovo doneli vođstvo Hajduk Veljku, a Jovanović i Topalović novi preokret, 29:30.  Bekovi Hajduk Veljka ponovo su uspeli da dva puta savladaju golmana Pavlovića za 31:30, a kada je kapiten Nikola Stojanović na isteku 59. Minuta odbranio sedmerac Topaloviću, svi su u hali pomislili da će domaći ipak stići do pobede, ali ne i rukometaši Planinke. Negotinski rukometaši imali su više od minuta da organizuju napad i golom reše utakmicu, ali su se spetljali, izgubili loptu, a kapiten gostiju Milenković savladao Stojanovića za veliki bod.

Jevđenović je bio najefikasniji u domaćoj ekipi sa 10 golova. Ćirić je postigao 7, a Kojić 6. Za igrača utakmice proglašen je ipak igrač gostiju Topalović, koji je postigao 11 golov, a efikasni su bili i Jovanović sa 6 i Jovanović sa 5 golova.

Rukometaši Hajduk Veljka prvi deo sezone završili su na šestom mestu sa 13 bodova, koliko ima i petoplasirani Radnički. Vranje, koje je u derbiju poslednjeg jesenjeg kola poraženo u Novom Pazaru, vodi na tabeli sa 20 bodova, koliko ima i Novi Pazar.

Prvenstvo se nastavlja krajem februara, kada će negotinski rukometaši na svom terenu dočekati jesenjeg prvaka iz Vranja.

Ovaj medijski sadržaj sufinansiran je od strane Opštine Negotin.

Stavovi izraženi u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.