Košarkaši Hajduk Veljka prvi deo sezone, u Drugoj ligi Istok, završili pobedom na gostovanju u Kuršumliji, rezultatom 74:55 i zauzeli treće mesto na tabeli sa 15 bodova.

Negotinski košarkaši od početka utakmice stavili su domaćoj ekipi do znanja da su došli po dva boda u Kuršumliju. Već u prvoj četvrtini stekli su dvocifrenu prednost pošto su ovaj period igre dobili sa 25:12. U drugoj deonici, domaći su pružili malo jači otpor, ali je i ova četvrtina pripala Negotincima, 21:18.

Nakon odmora između druge i treće četvrtine, košarkašima Hajduk Veljka, vratili su se na teren rešeni da već u ovom periodu završe utakmicu i uspeli su u tome, pošto su domaćoj ekipi dozvolili sa ubaci samo 8 poena, naspram 20, koliko su postigli košarkaši iz Negotina.

U poslednjoj četvrtini slavili su košarkaši Kuršumlije, 17:8, i na ovaj način bar malo ublažili poraz.

Najefikasniji u ekipi Hajduk Veljka bio je Saša Lukić sa 24 poena.

Košarkaši Hajduk Veljka, prvi deo sezone završili su na trećem mestu sa 15 bodova. Titulu prvaka u jesenjem delu osvojio je niški Fair Play, sa maksimalnih devet pobeda, ispred Aktavis Akademije iz Leskovca, koja ima jedan poraz i osam pobeda.

Ostaje žal što sto 3 utakmice, u kojima smo ove godine doživeli poraze, nismo odigrali na nivou koji je bio danas, sada bi sigurno bili u boljoj poziciji od trećeg mesta na tabeli, ali šta je tu je. Raduje minutaža kadeta Grozdanovića, Čečulovića, Škundrića i Cvetkovića, kojima je ovo dragoceno iskustvo.”, izjavio je trener Savić, nakon pobede u Kuršumliji.

Takmičenje se nastavlja krajem januara, a negotinski košarkaši u 10. kolu gostovaće u Vlasotincu.

Košarkašice Hajduk Veljka ovog vikenda su odmarale, pošto je utakmica 9. kola protiv prvoplasiranog Radničkog 2016 iz Kragujevca odložena, a novi termin još uvek nije poznat.

Za razliku od košarkaša do kraja kalendarske godine kod košarkašica biće odigrana još dva kola. Košarkašice Hajduk Veljka već u utorak, od 17.30 ugostiće ekipu pirotskog Gimnazijalca. Utakmica će zbog zauzetosti negotinske Hale sportova biti odigrana u Kladovu.

U poslednjem susretu u ovoj godini negotinske košarkašice gostovaće u Kruševcu gde će ih dočekati ekipa Bagdale.

Ovaj medijski sadržaj sufinansiran je od strane Opštine Negotin.

Stavovi izraženi u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio sredstva.