Odbojkašice Hajduk Veljka u 13. kolu Druge lige Istok na gostovanju u Boru slavile rezultatom 3:1. Sigurne i negotinske kadetkinje, koje su protiv vršnjakinja Bora slavile sa maksimalnih 3:0.

Negotinske odbojkašice nastavile su u pobedničkom ritmu u drugom delu sezone. Nakon maksimalne pobede na svom terenu protiv niške Desetke, odbojkašice Hajduk Veljka iznenadile su i iskusnu ekipu Bora na njihovom terenu i slavile sa 3:1.

Domaće odbojkašice, kojima je ovo drugi uzastopni poraz u nastavku sezone, prvi set rešile su u svoju korist i to dosta ubedljivo, 25:18.

Nije to međutim pokolebalo Negotinke, koje su nakon velike i neizvesne borbe slavile u drugom setu sa 25:23. U trećem setu, odbojkašice Hajduk Veljka su bukvalno „počistile“ domaću ekipu sa terena i dobile ga sa ubedljivih 25:13. I četvrti set pripao je negotinskoj ekipi rezultatom 25:18, za konačnih 3:1  u setovima i veliku pobedu.

Ušli smo malo stegnuto u meč, pa smo prvi set izgubili pre svega zbog naših grešaka na prijemu i na servisu. U nastavku smo se stabilizovali i na kraju zasluženo dobili meč.”, izjavio je Miloš Stojanović, trener negotinskih odbojkašica nakon pobede u Boru

U ostalim utakmicama 13. kola postignuti su sledeći rezultati : Majdanpek FBC - ŽOK Paraćin 3:0, Aleksinac - Stampedo 2:3, ŽOK Kuršumlija - ŽOK Pirot 3:2, Panda - Student 0:3 i ŽOK Desetka - ŽOK Zaječar 0:3.

Novom pobedom, odbojkašice Hajduk Veljka skočile su na osmo mesto sa 13 bodova, a priliku za osvajanje novih bodova imaće već u narednom kolu kada im u goste dolazi desetoplasirani Aleksinac. Utakmica se igra u subotu, 10. februara od 17 sati u sali OŠ „Branko Radičević“, a trener Stojanović, pozvao je navijače da dođu u što većem broju i pomognu ekipi Hajduk Veljka da ostvari i treću uzastopnu pobedu.

Uspešne su ovog vikenda bile i kadetkinje Hajduk Veljka, koje su u okviru sedmog kola Međuokružne lige Timok, slavile protiv vršnjakinja iz Bora maksimalnim rezultatom 3:0.