Košarkaši Hajduk Veljka u 11. kolu Druge lige Istok na svom terenu savladali ekipu Đerdapa rezultatom 89:52. Seniorke poražene na gostovanju u Trsteniku sa 66:52, dok su pionirke Hajduk Veljka u prvom kolu Kvalitetne lige istočne i južne Srbije savladale niški Student sa 67:47.

Košarkaši Hajduk Veljka nastavljaju sa dobrim igrama i pobedama u Drugoj ligi Istok. Osmu prvenstvenu ostvarili su protiv ekipe Đerdapa iz Kladova, doduše ne tako ubedljivu kao u prvom delu, kada je bilo čak 50 poena razlike. Ovoga puta negotinski košarkaši su stali na +37.

Prvu četvrtinu košarkaši Hajduk Veljka dobili su rezultatom 23:15. U drugom periodu gosti su postigli samo šest poena, a domaći košarkaši 19, pa je već tada napravljena razlika od 21 poena.

U nastavku se prednost samo povećavala. U trećoj četvrtini bilo je 25:14 sa ekipu Hajduk Veljka, a u poslednjih deset minuta negotinski košarkaši slavili su sa 22:17.

Svoju minutažu u ekipi Hajduk Veljka i na ovoj utakmici dobili su mladi košarkaši, Škundrić, Čečulović, Grozdanović, Paović i Cvetković, koji su 2001. godište i na koje se ozbiljno računa u budućnosti.

Sa 19 bodova, ekipa Hajduk Veljka je i dalje na trećem mestu i do samog kraja boriće se za vrh tabele.

U narednom kolu negotinske košarkaše očekuje gostovanje u Zaječaru i susret sa ekipom Mladosti.

Seniorke Hajduk Veljka poražene su proteklog vikenda u na gostovanju u Tresteniku rezultatom 66:52, u okviru 13. kola Druge lige Jug.

Košarkašice Trstenika su prvu četvrtinu rešile u svoju korist rezultatom 17:13, ali su naredne dve pripale negotinskim košarkašicama, u drugoj je bilo 16:17, a u trećoj 13:14. Poslednji period je ponovo pripao domaćim košarkašicama 20:13, koje su se tako revanširale Negotinkama za poraz u prvom delu sezone.

Znali smo kako ce igrati ekipa trstenika, spremali smo se za to, ali očigledno velika važnost meča za nas i neiskustvo nas je sputalo da na pravi način odgovorimo na njihovu igru, tako da smo meč otvorili jako loše sa 10:0 i uz veliki broj početničkih grešaka bilo nam je teško da se vratimo u meč. Čestitke ekipi Trstenika na pobedi, na nama je da ovo dragoceno iskustvo pametno iskoristimo, okrenemo se radu i narednim velikim izazovima protiv fenomenalnih ekipa Radničkog, Paraćina i Radivoje Koraća.”, izjavio je trener Mandić nakon utakmice u Trsteniku.

Najefikasnija u redovima “Hajdučica” i na ovoj utakmici bila je Evgenija Jović sa 22 poena.

Košarkašice Hajduk Veljka, trenutno sa 21 bodom, zauzimaju četvrto mesto na tabeli. U nastavku ih očekuju dve utakmice pred svojom publikom, najpre protiv Radničkog iz Kragujevca, a potom i protiv Paraćina.

I pionirke Hajduk Veljka sa uspehom su proteklog vikenda počele takmičenje u Kvalitetnoj ligi istočne i južne Srbije. U 1. kolu pred svojom publikom savladale su niški Student rezultatom 67:47. Mlade košarkašice, koje predstavljaju budućnost negotinske košarke, odlično su otvorile utakmicu i dobile prve tri četvrtine. U prvoj je bilo 25:9, u drugoj 16:12, a u trećoj 18:11, dok je poslednji period pripao gošćama iz Niša, 8:15.

Fenomenalnu igru pružila je kapiten Milena Trailović, koja je postigla 28 poena, a zapažene su bile Jelena Ćirković sa 18 i Teodora Trkulja sa 12 poena.

U drugom kolu pionirke Hajduk Veljka očekuje gostovanje u Pirotu.