Odbojkašice Hajduk Veljka u 14. kolu Druge lige Istok savladale ekipu Aleksinca maksimalnim rezultatom 3:0 po setovima 25:16, 25:11, 25:13. Negotinski odbojkaši poraženi od Vranja rezultatom 1:3, po setovima  17:25, 22:25, 26:24, 21:25. Odbojkašice sa 16 bodova na sedmom mestu, a odbojkaši sa samo 3 boda na pretposlednjem.

Negotinske odbojkašice vezale su i treću prolećnu pobedu. Nakon Desetke i Bora, oružje pred mladim negotinskim odbojkašicama morale su da polože i odbojkašice iz Aleksinca.

Odbojkašice Hajduk Veljka su od početka utakmice stavile su do znanja gošćama da nemaju šta da traže u gradu pod Bukovom i da bodovi sigurno ostaju u Negotinu, a kako je susret odmicao domaće odbojkašice su bile sve sigurnije. Prvi set rešile su u svoju korist rezultatom 25:16, u drugom period igre dozvolile su gošćama iz Aleksinca da osvoje samo 11 poena, a ništa bolje nije bilo ni u trećem setu, koji je takođe pripao ekipi Hajduk Veljka, 25:13, za konačnih 3:0.

“Moja ekipa je odigrala ovu utakmicu na visokom nivou, devojke su pokazale karakter i veliku želju za pobedom, od samog početka smo preuzeli inicijativu i to je rezultiralo maksimalnom pobedom. I u trećoj prolećnoj utakmici smo pokazali da imamo pobednički karakter i nadam se da ćemo tako nastaviti i u utakmicama koje nam predstoje.”, izjavio je Miloš Stojanović, trener negotinskih odbojkašica.

U ostalim utakmicama 14. kola postignuti su sledeći rezultati : ŽOK Paraćin - Panda 3:1, Student - ŽOK Kuršumlija 0:3, ŽOK Pirot - ŽOK Desetka 3:0,  ŽOK Zaječar - Bor 3:0 i Stampedo - Majdanpek FBC 3:0.

Na tabeli vodi ekipa Zaječara sa maksimalnim učinkom od 14 pobeda i 42 boda. Nakon treće prolećne pobede, odbojkašice Hajduk Veljka sa 16 bodova stigle su do pozicije broj 7 na tabeli. U narednom kolu očekuje ih gostovanje u Majdanpeku protiv još jedne iskusne ekipe, koja ima kontinuitet igranja u drugoligaškom društvu.

Odbojkaši Hajduk Veljka nisu uspeli da odbojkaško veče u sali OŠ “Branko Radičević” upotpune pobedom. U 10. kolu Druge lige Istok negotinski odbojkaši poraženi su odbojkaša iz Vranja rezultatom 1:3.

Ekipa iz Vranja, koja je u Negotin doputovala kao drugoplasirana na tabeli, prvi set rešila je u svoju korist rezultatom 17:25 i tako nagovestila mogući ishodovog meča. Drugi set bio je malo neizvesniji, ali su gosti i ovaj deo igre rešili u svoju korist sa 22:25. Tračak nade za negotinske odbojkaše pojavio se u trećem setu, u kome su slavili sa 26:24 i smanjili na 2:1 u setovima. Nije to međutim bilo dovoljno za preokret, pošto su odbojkaši Vranja u četvrtom setu ponovo bili bolji i slavili sa 21:25, za konačnih 1:3 u setovima.

U ostalim utakmicama 10. kola Topličanin je savladao Radan sa 3:0, Pirot je na svom terenu sa maksimalnih 0:3 poražen od vodeće Desetke 0:3, dok je Ozren iz Sokobanje na gostovanju u Prokuplju takođe maksimalnim rezultatom 0:3 savladao ekipu Topličanin 97.

Desetka vodi na tabeli sa 27 bodova ispred Vranja koje ima 22. Ekipa Hajduk Veljka je na pretposlednjem osmom mestu sa samo 3 boda.

U narednom kolu negotinski odbojkaši gostovaće u Lebanu, gde će ih dočekati poslednjeplasirani Radan.