Kadetska ekipa STK “Hajduk Veljko”, u sastavu Saša Janković, Petar Vidić i Marko Pucarević, osvojila je prvo mesto na ekipnom prvenstvu Srbije, koje su proteklog vikenda organizovali grad Beograd i STK ”Crvena Zvezda”. 

STK kadeti prvaci Srbije, foto Andras Oroš, fb

Stonotenieri Hajduk Veljka, bili su favoriti za osvajanje jednog od najsjanijih odličja, s obzirom na pozicije mladih stonotenisera iz Negotina na rang listi Srbije, ali trebalo je to i potvrditi. 

Uz negotinske stonotenisere, favoriti za osvajanje prvog mesta bile su i kadetske ekipe  STK “Temerin” i STK “Lav” iz  Šapca, sa kojima su ranijih godina u mlađim kategorijama, kao i predhodne dve u kadetskom uzrastu, vodili glavne borbe za raspodelu prva tri mesta. Konkurenciju su pojačali i kadetske ekipe STK “MIlenijum” iz Vršca, STK “Crvena zvezda” iz Beograda i STK “STAK” iz Beograda, koje u svojim sastavima imaju po nekoliko vrlo dobrih igrača u ovom uzrastu. 

Žreb nije bio naklonjen kadetima Hajduk Veljka, jer ih je smestio u istu kvalifikacionu grupu sa ekipom iz Temerina. Mladi stonoteniseri iz Negotina, bili su međutim izuzetno motivisani i željni prvog mesta, koje im je jedino nedostajalo u kolekciji ekipnih  titula, s obzirom da su prethodnih godina čak 8 puta bili drugi ili treći u nekoliko generacija. Zlatna medalja na ekipnom prvenstvu Srbije značila je puno i treneru Miljkoviću, koji se na zalasku trenerske karijere, okitio titulom prvaka države

Poznavajući igrače protivničkih ekipa, njihove dobre i loše osobine, trener Miljković je dobro pripremio ekipu i  odredio taktiku, koju su igrači sproveli već u susretu sa ekipom Temerina u kvalifikacionoj grupi, koji su rešili u svoju korist sa maksimalnih 3:0. Ova pobeda omogućila im je da u eliminacionim borbama izbegnu vršnjake šabačkog Lava, a naredni protivnik na putu ka medalji bili su im kadeti beogradske Crvene Zvezde. Negotinci su i u ovom susretu bili bolji, slavili pobedu od 3:1 i plasirali su se u polufinale, gde ih je čekao Milenijum iz Vršca.   

STK kadeti prvaci Srbije, foto Andras Oroš,fb

                                       

U ovom meču negotinski stonoteniseri nisu imali većih problema. Vidić je ubedljivo savladao njihovog najboljeg igrača Dušana Vezmara, Janković je bio bolji od Nebojše Popova, a Pucarević od Marka Popova za konačnih 3:0 i plasman i veliko finale. U borbi za naslov prvaka Srbije ponovo su ih čekali vršnjaci iz Temerina, koji su u polufinalu eliminisali kadete STK “Lav” iz Šapca.

Trener ekipe iz Temerina pokušao je da iznenadi svog kolegu Miljkovića, izmenio postavu i redosled igrača, ali se trener negotinskih stonotenisera tome nadao, pa je takođe postavio drugi raspored. Saša Janković je tako na prvoj tabli savladao najboljeg igrača ekipe iz Temerina, Andraša Oroša, Petar Vidić je na drugoj bio bolji od Mladena Puhača, a Marko Pucarević, pobedom nad Danijelom Vargom, doneo je svojoj ekipi treći ujedno i pobednički poen, vredan naslova najboljih u Srbiji. 

Ovo je veliki uspeh za ove mlade momke, koji su vredno radili i prethodnih godina bili nadomak titule, a sada su je sasvim zasluženo i osvojili. Podsećam da je Stonoteniski klub “Hajduk Veljko”, jedna od retkih ekipa, koja nastupa isključivo sa svojim igračima svih ovih sezona. Zbog drugačijih kriterijuma, prilikom bodovanja, gde se titule kao i druga i treća mesta u pojedinačnim i ekipnim takmičenjima, posebno boduju, od strane sportskih saveza, mnogi klubovi se na početku sezona pojačavaju dobrim igračima iz susednih obližnjih mesta i igrači iz manjih klubova prelaze u veće. Mi smo ponosni što smo ovaj uspeh ostvarili sa svojom decom, koja su prve stonoteniske poteze naučili u našem klubu i koja su budućnost našeg kluba i negotinskog sporta.” – istakao je Slobodan Miljković, trener negotinskih stonotenisera  

Već narednog vikenda u Novom Sadu biće održano i pojedinačno prvenstvo Srbije za kadete.

Dodaj komentar

Molimo Vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija portala EAST SIDE zadržava pravo da - ukoliko ih proceni kao neumesne - ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije EAST SIDE kao i bilo kakvu pretnju, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj. Linkove ka drugim sajtovima ne objavljujemo. EAST SIDE nema nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za njihovo objavljivanje. Redakcija ne odgovara za stavove čitalaca iznesene u komentarima. Vaš komentar može sadržati najviše 1.000 pojedinačnih karaktera i smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Sigurnosni kod
Osveži

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com