Odbojkašice Hajduk Veljka u poslednjem kolu Druge lige Istok poražene na gostovanju u Kuršumliji rezultatom 3:2, dok su odbojkaši sezonu završili porazom na gostovanju u Nišu rezultatom 3:1. Pobedu zabeležila druga muška ekipa na gostovanju u Sokobanji.  Seniorke i seniori takmičenje završili na pretposlednjem mestu.

Negotinske odbojkašice pružile su dobru partiju na gostovanju u Kuršumliji, ali je to ipak bilo nedovoljno za pobedu. Domaće odbokašice rešile su prvi set u svoju korist, rezultatom 25:18, i stigle do prednosti od 1:0. Negotinske odbojkašice uspele su da u naredna dva seta preokrenu rezultat.Drugi set Negotinke su dobile sa 18:25, a u trećem je bilo 17:25. Odbojkašice iz Kuršumlije uspele su da dobiju četvrti set sa 25:17, i izjednače rezultat na 2:2, a onda dobiju i peti set sa 15:6 i tako zabeleže pobedu u ovom susretu od 3:2.

U ostalim utakmicama 22. kola postignuti su sledeći rezultati : Paraćin - Aleksinac 3:0, Bor - Majdanpek FBC 3:0, Desetka - Stampedo 1:3, Panda - Zaječar 0:3 i Student - Pirot 0:3.

Negotinske odbojkašice sezonu su završile na pretposlednjem, 11. mestu, sa 20 bodova i najverovatnije izgubile status drugoligaša. Prvo mesto ubedljivo, sa 22 pobede, bez poraza, osvojila je ekipa Zaječara, koja će nastaviti borbu za plasman u viši rang takmičenja. Drugo mesto zauzela je ekipa Pirota sa 47 bodova, a treće Panda sa 42 boda.

I odbojkaši su sezonu završili porazom na gostovanju u Nišu. Druga ekipa niškog superligaša dobila je prva dva seta sa 25:12 i 25:18. Odbojkaši iz Negotina uspeli su da smanje rezultat osvajanjem trećeg seta rezultatom 20:25, ali nisu imali snage za više od toga, pa su Nišlije nakon velike borbe dobile četvrti set sa 25:23 i zabeležile osmu prvenstvenu pobedu.

Negotinski odbojkaši sezonu su završili na pretposlednjem mestu sa samo dve pobede i šest bodova. Desetka je sa 15 pobeda i samo jednim porazom osvojila prvo mesto i izborila se za učešće na kvalifikacijama za ulazak u viši rang.

Pobedu je proteklog vikenda zabeležila druga muška ekipa Hajduk Veljka koja se takmiči u Međuokružnoj ligi Timok. Mladi negotinski odbojkaši slavili su na gostovanju u Sokobanji, maksimalnim rezultatom 0:3.

Bila je ovo treća pobeda druge seniorkse ekipe iz Negotina, koja se sa deset bodova sezonu takođe završila na pretposlednjem mestu.