Fudbaleri Hajduk Veljka poraženi od Đerdapa u Kladovu rezultatom 3:0, u utakmici 20. kola Zone Istok. Strelci Marjanović u 19. iz penala, Novčić u 44. i 90. minute. Negotinski zonaš je trenutno sa 34 boda na četvrtom mestu.

ĐERDAP – HAJDUK VELJKO 3:0 (2:0)

Stadion Đerdapa u Kladovu. Glavni sudija : Stefan Prvulović (Zaječar). Pomoćnici : Nikola Miković i DUšan Božinović (Zaječar). Strelci : Marjanović u 19. minute iz penala, Novčić u 44. i 90. minutu za Đerdap. Žuti kartoni : Mihajlović, Petrović (Đerdap)Davidović, Jakovljević, Milojević(Hajduk Veljko). Crveni karton : Lazarević (Đerdap).

ĐERDAP : Jovanović, Lazarević, Marjanović, Zarić(Dragišić), Otašević, Mitrović, Matejević, Petrović(Ilijević), Novčić, Mihajlović(Rašević), Arežina.

HAJDUK VELJKO : Milošević, Đorđević, Gavrić(radojević), Milojević, Milošević, Mihajlo Jakovljević, Janković, Vujadinović, Milan Jakovljević, Sokolović, Davidović.

Fudbaleri Hajduk Veljka i drugi put u ovoj sezoni poraženi su od Đerdapa iz Kladova. U prvom delu sezone na Gradskom stadionu u Negotinu Kladovčani su slavili sa 2:1, a juče na svom terenu bili su još ubedljiviji i stigli do pobede od 3:0.

U borbenoj i pravoj takmičarskoj utakmici, domaći fudbaleri stigli su prvi do prednosti. U 19. minutu fudbaleri Hajduk Veljka napravili su prekršaj u svom šesnaestercu, sudija Prvulović bez razmišljanja je pokazao na belu tačku, a siguran izvođač bio je Marjanović.

Do kraja prvog dela igre obe ekipe stvorile su po nekoliko prilika za postizanje gola, ali je precizan bio jedino Novčić, koji je u 44. minutu savladao mladog Miloševića i duplirao vođstvo svoje ekipe na 2:0. Nekoliko minuta pre toga, domaćin je ostao sa igračem manje, pošto je Lazarević isključen nakon oštrog starta nad Davidovićem.

Pokušavali su negotinski fudbaleri da postignu što pre pogodak u drugom delu igre i tako unesu neizvesnost u utakmicu, ali si njihove napade odbijali fudbaleri Đerdapa.

Tačku na ovu utakmicu stavio je  Novčić, koji je u 90. minutu, drugi put na utakmici savladao golmana Hajduk Veljka Borisa Miloševića.

Fudbaleri Hajduk Veljka nakon ovog poraza pali sun a četvrto mesto sa 34 boda, koliko ima i trećeplasirani Brodoremont. Vodeći Zaplanjac ima 48, a Bukovik na drugom mestu 39.

U narednom kolu fudbalewri Hajduk Veljka na svom terenu dočekuju Naša Krila 1936 iz Belotinca.

Rezultati ostalih utakmica 20. kola : Sloga – BSK Bogovina 3:1, Rudar Alpos – Šarbanovac 2:1, Malošište – Svrljig 3:1, Zaplanjac – Kablovi 4:0, Naša krila 1936 – Brodoremont 1:2, Majdanpek – Timočanin 1:1 i Moravica – Bukovik 2:1.