Fudbaleri Dunava na gostovanju u Nišu poraženi od OFK Sinđelića sa 6:0, uz dva autogola. Srpskoligaš iz Prahova sa 27 bodova trenutno na devetom mestu. U narednom kolu Dunav će na svom terenu ugostiti niški Car Konstantin.

OFK SINĐELIĆ – DUNAV 6:0(3:0)

Stadion na Durlanu. Glavni sudija : Jelena Cvetković (Leskovac). Pomoćnici : Miloš Jovanović (Zaječar) i Nenad Stanković (Knjaževac). Strelci : Đorđević u 22. minutu(autogol), Pejčić u 23,50. i 63, Minaković u 25. (autogol), Branković u 87. minutu. Žuti kartoni : Božović, Ikić (OFK Sinđelić) Čakarević(Dunav). Crveni karton : Božović (OFK Sinđelić).

OFK SINĐELIĆ :  Koković, Tasić, Mršević, Marinković (N. Jovanović), Jović, Božović, Ajdarević(Tošić), Kaličanin, Branković, Ikić(Mirčić), Pejčić.

DUNAV : Kostić, Đorđević, Čakarević (Ostrovljanović), Zajić, Boškov (Tasić), Minaković, Bogdanović (Dimitrijević), Živković, Nišavić, Bogoslovski, Jezdić.

Fudbaleri OFK Sinđelića sve su rešili u razmaku od 22. do 25. minuta, a veliku pomoć imali su i od igrača Dunava koji su čak dva puta savladali svog golmana Kostića.

U 22. minutu prednost ekipi OFK Sinđelića autogolom je doneo Đorđević. Samo minut kasnije bivši igrač niškog radničkog, Ivan Pejčić, postigoa je svoj prvi pogodak na utakmici i duplirao vođstvo svog tima. U 25. novi autogol koji je postigao Minaković, za velikih 3:0 u korist domaće ekipe.

Ovim rezultatom je i završen prvi deo igre, a u nastavku je publika videla još tri gola, sva tri u mreži ekipe iz Prahova.

Najbolji igrač jučerašnje utakmice Pejčić, u 50. minutu doneo je svom timu prednost od 4:0, a u 63. minutu isti igrač je prevario odbranu Dunava i postigao i svoj treći pogodak.

U 82. minutu Sinđelić je ostao sa igračem manje na terenu, zbog isključenja Božovića, a pet minuta kasnije Branković je postavio konačan rezultat.

Nakon poraza u Nišu, srpskoligaš iz Prahova sa 27 bodova zauzima deveto mesto na tabeli. Već u subotu u 21. kolu fudbaleri Dunava na svom terenu dočekaće ekipu Car Konstantina, koja je trenutno na osmom mestu sa dva boda više.

Rezultati 20. kola Srpske lige Istok : Rtanj - Jedinstvo (B) 3:1, Pukovac - Moravac Orion 1:0, Trajal - Budućnost (P) 2:0, Car Konstantin - Radnički (S) 3:2, Trstenik PPT - Tabane 1970 1:1, Ozren – Timok 0:1 i Radan – Jedinstvo(P) 0:0.