Rukometaši Hajduk Veljka u 17. kolu Super „B“ lige istok – zapad savladali Belu Palanku rezultatom 29:26. Najefikasniji u ekipi Hajduk Veljka Srđan Jevđenović sa 9 golova, igrač utakmice kapiten Nikola Stojanović.  Negotinaski superligaš sa 18 bodova trenutno na sedmom mestu.

HAJDUK VELJKO – BELA PALANKA 29:26 (14:12)

Hala sportova u Negotinu.  Sudije : Spasoje Kolak (Kragujevac) i Stanislav Milošević (Jagodina).  Delegat : Ljiljana Stojanac (Niš). Sedmerci : Hajduk Veljko 4(3), Bele Palanka 6(3). Isključenja : Hajduk Veljko 14 minuta, Bele Palanka 6 minuta.

HAJDUK VELJKO : Minić, Stanojčić 1, Genčić 4, Rašković, Jevđenović 9, A. Pavlović 4, Stevanović. Ranđelović 2, Stojanović, Vučak, Kojić 2, N. Pavlović. Lapadatović, Ćirić 7.

BELA PALANKA : Lazić, Đurić, Pavlović 7, Mitić, Stoilković 3, Nikolić 5, D. Ranđelović 3, Veljković 2, M. Ranđelović, Stanković, Ristić 1, Lilić, Tenkeš, Urošević 1, Todorović  4.

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Stojanović (Hajduk Veljko)

U izuzetno uzbudljivoj i zanimljivoj utakmici, rukometaši Hajduk Veljka savladali su stare sportske rivale iz Bele Palanke.

Ćirić je veću prvom minutu doneo prednost ekipi Hajduk Veljka, gosti su već u sledećem napadu izjednačili, a u drugom minutu obe ekipe postigle su još po jedan gol. U 5. minutu negotinski rukometaši prvi put su stekli osetniju prednost, 5:2, ali su gosti u 12. minutu ponovo stigli do izjednačenja, 7:7. Do 17. minuta igralo se gol za gol, a onda su domaći rukometaši do 21. minuta, opet uspeli da uvećaju prednost na „+3“. Blistao je i ovoga puta golman i kapiten Hajduk Veljka Nikola Stojanović, koji je od 20. do 24. minuta, skinuo tri sedmerca gostima iz Bele Palanke, koji su tek u 27. minutu, nakon deset minuta, postigli svoj deseti pogodak na utakmici. Na odmor između dva dela igre domaći rukometaši otišli su sa dva gola prednosti, 14:12.

Već posle tri minuta nastavka Bela Palanka je stigla do izjednačenja. Ekipa Hajduk Veljka nije međutim dozvolila preokret, pa je u 36. minutu pobegla na „+2“, ali su gosti brzo izjednačili, a u 41. minutu stigli i do prvog vođstva na utakmici, 18:19. U 45. minutu bilo je 19:21, a novo izjednačenje usledilo je u 48. minutu, 21:21. Od 50. do 52. minuta, negotinski rukometaši uspeli su da ponovo stignu do tri gola prednosti, koju su čuvali do kraja utakmice.

Srđan Jevđenović bio je najefikasniji u ekipi Hajduk Veljka sa 9 golova, Aleksandar Ćirić postigao je 7, a Aleksandar Pavlović i Nikola Genčić po 4. Kod gostiju Pavlović je postigao 7, a kapiten Nikolić 5. Za igrača utakmice proglašen je kapiten Hajduk Veljka, Nikola Stojanović.

Hajduk Veljko je tako stigao do osmog prvenstvenog trijumfa i sa 18 bodova trenutno zauzima sedmo mesto na tabeli, dok je Bela Palanka ostala na trećem sa 23 boda.

U narednom kolu negotinski rukometaši gostovaće u Topoli, gde će ih dočekati ekipa Karađorđa.

Rezultati 17. kola Super „B“ lige istok – zapad : Lokomotiva – Radnički 26:27, Zlatar – Dubočica 37:34, Vranje – Planinka 36:32, Topličanin – Priboj 24:21 i Hajduk Veljko – Bela Palanka 29:26. Utakmica Novi Pazar – Karađorđe igra se 16.04.2018. godine od 20 sati.