Odigrano poslednje kolo Opštinske lige Negotin

0
266
NTS FOOD DOO

Na terenima Opštinske lige Negotin odigrane su utakmice poslednjeg 14. prvenstvenog kola. Slatina, Graničar, OFK Tamnič i Urovica nastavljaju takmičenje u plej –ofu. Prve utakmice 26. maja.

U derbiju poslednjeg kola Opštinske lige Negotin, vodeća Slatina je kao gost savladala ekipu Urovice sa 2:1 i 37 bodova osvojila prvo mesto u ligaškom delu takmičenja, dok je Urovica serzonu završila kao četvrtoplasirana sa 21 bodom.
Šestu prvenstvenu pobedu zabeležila je i ekipa Poleta, koja je u Jabukovcu savladala trećeplasirani OFK Tamnič sa 3:1. gosti su posle prvom poluvremena imali prednost od 1:0, ali su domaći fudbaleri sa tri gola u nastavku stigli do pobede. Ekipa iz Tamniča nastavlja takmičenje u plej-ofu, dok je Polet sezonu završio na petom mestu sa 17 bodova.
Najviše golova viđeno je u susretu dve poslednjeplasirane ekipe, čak devet. OFK Sikole je na svom terenu savladalo malajnicu sa 5:4 i tako stiglo do prve pobede u ovoj sezoni, uz jedan remi i 12 poraza. Malajnica je prvenstvo završila na šestom mestu sa 10 bodova.
Drugoplasirani Graničar do tri boda u poslednjem kolu stigao je službenim rezultatom, pošto se ekipa Miloševa nije pojavila na terenu. Graničar je prvenstvo završio sa 34 boda na drugom, a Miloševo sa 9 bodova na pretposlednjem mestu.
Prve utakmice plej-ofa, Slatina – Urovica i Graničar – OFK Tamnič igraju se 26. maja, a revanši su najavljeni za 2. jun. Pobednici ovih duela odlučivaće 9. juna na Gradskom stadionu u Negotinu, o prvaku Opštinske lige.