OFK Tamnič bolji od Slatine

1
87
NTS FOOD DOO

Na četiri utakmice 10. kola Opštinske lige Negotin, viđeno 16 golova. Najviše u duelu Malajnice i Graničara, šest, a najmanje u derbiju kola u Tamniču gde je domaćin zabeležio minimalnu pobedu protiv vodeće Slatine.

OFK Tamnič je u prva dva prolećna kola zabeležio dva poraza, protiv Urovice i Graničara, pa je susret protiv vodeće Slatine bila prilika da pokažu da nisu bez razloga prvi deo prvenstva završili na drugom mesetu sa samo jednim porazom. Slatina je u Tamnič doputovala sa sedam bodova prednosti u odnosu na svog domaćina i šet bodova više od drugoplasiranog Graničara, pa je eventualnom pobedom mogla i da osigura titulu prvaka par kola pre kraja. Nisu tako mislili fudbaleri iz Tamniča, već su se u čvrstoj i borbenoj utakmici revanširali ekipi Slatine za jesenji poraz, a jedini pogodak na utakmici postignut je u 75. minutu iz slobodnog udarca.
Ubedljiv je ovog vikenda bio i Graničar iz Aleksandrovca na gostovanju u Malajnici, odnosno Štubiku, gde ekipa iz Malajnice igra svoje utakmice. Aktuelni prvak slavio je sa 5:1 i stigao na samo tri boda zaostatka za vodećom Slatinom.
Treću pobedu ovog proleća ubeležila je i ekipa Urovice na gostovanju u Sikolu. Poslednje plasirana ekipa iz Sikola posle prvog poluvremena imala je vođstvo od 1:0, ali je kvalitetniji tim iz Urovice u nastavku postigao četiri gola i na kraju slavio sa 4:1.
U zanimljivoj utakmici koja je odigrana u Miloševu, istoimeni domaćin je slavio protiv Poleta iz Jabukovca rezultatom 3:1. Nakon prvih 45. minuta rezultat je bio poravnat, 1:1, ali su domaći fudbaleri u nastavku uspeli da još dva puta savladaju golmana gostiju i ostvare četvrtu prvenstvenu pobedu.
Slatina je i dalje na prvom mestu sa 25 bodova ispred Graničara koji ima 22 i OFK Tamniča sa 21 bodom. Urovica je stigla do četvrtog mesta sa 15 bodova, odakle je na peto potisla Polet iz Jabukovca, koji ima bod manje. Miloševo je šesto sa 12, Malajnica sedma sa 7, a OFK Sikole na poslednjem mestu bez bodova.