Poraz Dunava za brigu

0
628
NTS FOOD DOO

Fudbaleri Dunava iz Prahova u 28. kolu Srpske lige Istok poraženi na gostovanju u Boljevcu od domaćeg Rtnja, minimalnim rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao Ramadani u 33. minutu. Dunav dva kola pre kraja sezone na jedanaestom mestu sa 37 bodova.

Stadion u Boljevcu. Glavni sudija : Miloš Nedeljković (Trstenik). Pomoćnici : Ivan Blagojević (Paraćin) i Nemanja Todorović (Jagodina). Strelac : Ramadani u 33. minutu za Rtanj. Žuti kartoni : Trifunov, Anđelović (Rtanj) Bogdanović(Dunav).

RTANJ : Milošević, Đoković, Nikolić, Kostić, Trifunov, Golubović(Karabašević), Đoševski, Anđelović, Kostić(Stamenković), Čaurević, Ramadani (Milićević).

DUNAV : Kostić, Ostrovljanović(Đorđević)Čakarević(Dimitrijević)Zajić, Todorović, Minaković, Bogdanović, Tasić, Nišavić(Živković), Puljecović, Jezdić.

Mogao je srpskoligaš iz Prahova osvajanjem bodova u Boljevcu da otkloni sve dileme oko opstanka, ali su im se na tom putu isprečili fudbaleri Rtnja.
Sve je u Boljevcu rešeno u prvom delu igre, tačnije u 33. minute, kada je Ramadani iskoristio odličan napad svoje ekipe, koji je započeo golman Milošević, nastavili Nikolić i Kostić, posle čijeg centaršuta se mladi napadač najbolje snašao u kaznenom prostoru Dunava i sa desetak metara savladao Kostića.
Imala je ekipa Dunava svojih prilika da stigne do izjednačenja, ali je mreža Miloševića ostala netaknuta, a ekipa Rtnja je preko rezerviste Karabaševića mogla i da poveća prednost. Na kraju minimalna pobeda domaće ekipe, kojoj je ovo bila osma pobeda na svom terenu.

Dunav se nakon ovog poraza ponovo našao u nezgodnoj situaciji. Sa 37 bodova trenutno zauzima 11. mesto, sa bodom više od Jedinstva (B), koje je na 12. mestu, koje vodi u niži rang. Bod više od Dunava imaju trenutno Radan, Radnički Svilajnac i Moravac Orion. Do kraja sezone ostale su još dve utakmice. Već u narednom kolu srpskoligaš iz Prahova gostovaće u Jagodini gde će ih dočekati Tabane 1970, koje takođe traži svoju šansu za opstanak, dok će u poslednjem kolu u Prahovu gostovati zaječarski Timok, koji se zajedno sa Ozrenom odavno oprostio od srpskoligaškog društva.
Po nekim računica Dunavu bi i tri boda protiv Timoka bila dovoljna za opstanak u srpskoligaškom društvu, ukoliko se poklope rezultati ostalih ekipa.

Rezultati 28. kola Srpske lige Istok : Radnički (S) - Tabane 1970 2:3, Moravac Orion – Jedinstvo 1:0, Jedinstvo (B) – Radan 0:1, Car Konstantin - OFK Sinđelić 3:2, Budućnost (P) – Timok 4:1, Pukovac – Ozren 6:1 i Trajal - Trstenik PPT 1:1.