Sloga poražena od Zaplanjca

0
262
NTS FOOD DOO

Fudbaleri Sloge iz Kobišnice u 27. kolu Zone Istok poraženi na svom terenu od vodećeg Zaplanjca sa 2:0. Strelci za goste Jovanović i Zlatanović. U narednom kolu zonaš iz Kobišnice gostovaće u Malošištu.

SLOGA (0-2) ZAPLANJAC
Stadion u Kobišnici : Gledalaca : 100. Glavni sudija : Saša Spasovski (Zaječar). Pomoćnici : Jovan Milutinović i Dušan Božinović (Zaječar). Strelci : Jovanović u 21. i Zlatanović u 80. minutu za Zaplanjac. Žuti kartoni : Čelić, Bogdanović, Durgut (Sloga) Stojković, Grozdanović(Zaplanjac).

SLOGA : Dimitrijević, Maliković, Čelić(Pešić),Knežević, Bogdanović, Milošević, Boraković, Golubović (Mituljikić)Vojinović, Stanisavljević(Jovanović), Durgut.

ZAPLANJAC : Stefanović, Avramović, U. Grozdanović, Nikolić, Vladimirov, Stojković, Jović(Savić), Zlatanović, Mitić, F. Grozdanović(Stošić), Jovanović.

U susretu prve i poslednje ekipe na tabeli, bodove je prema očekivanju odneo favorit iz Gadžinog Hana i tako se za još tri koraka približio tituli i plasmanu u Srpsku ligu Istok.
Gosti sa juga Srbije pokazali su se kao kvalitetnija i uigranija ekipa i već u 20. minutu stigli su do prednosti. Uroš Jovanović je lako izašao na kraj sa svojim čuvarima, a onda dobro šutirao sa dvadesetak metara i pogodio nebranjeni deo mreže golmana Sloge.
Stvorili su gosti još nekoliko izglednih prilika u prvom poluvremenu, ali je mladi golman Dimitrijević izlazio kao pobednik iz duela sa igračima Zaplanjca.
U drugom delu igre i furbaleri iz Kobišnice imali su nekoliko prilika za izjednačenje. Golmanu Zaplanjca Stefanoviću pripretili su Vojinović, Durgut i Maliković, ali bez rezultata.
Konačan rezultat utakmice postavio je Zlatanović u 80. minutu. Šutirao je Micić, Dimitrijević odranio njegov udarac, a Zlatanović odbijenu loptu sproveo u mrežu domaćih.
Sloga je sa 13 bodova prikovana za dno tabele, dok je Zaplanjac sa 66 bodova osigurao plasman u viši rang.
U narednom kolu zonaš iz Kobišnice gostovaće u Malošištu.

Rezultati 27. kola Zone Istok : Hajduk Veljko – Brodoremont 3:1, Đerdap - Rudar Alpos 2:1, BSK – Svrljig 1:4, Majdanpek - Naša krila 1936 2:3, Moravica – Malošište 3:1, Bukovik – Šarbanovac 4:0(prekid u 25. minutu) i Timočanin – Kablovi 2:1.