Sloga se pobedom u Svrljigu oprostila od Zone Istok

0
350
NTS FOOD DOO

Fudbaleri Sloge iz Kobišnice pobedom u Svrljigu od 4:0 oprostili se od društva zonaša. Strelci za ekipu iz Kobišnice Durgut, Vojinović, Jovanović i Antić. Sloga sezonu završila na poslednjem mestu sa 15 bodova i u narednoj sezoni takmičiće se u Okružnoj ligi Bor.

U utakmici bez rezultatskog značaja za obe ekipe, zonaš iz Kobišnice je pokazao veću želju, pa je u poslednjem kolu zebeležio ubedljivu pobedu.

Prvi gol na utakmici postigao je Durgut u 13. minutu, a bolju igru gostiju iz Kobišnice u prvom poluvremenu krunisao je drugim golomn u mreži Ilića, kapiten Sloge Nikola Vojinović.

Domaći su stvorili nekoliko dobrih prilika, ali su Miletić i Đorđević bili neprecizni.
U drugom delu igre još dva gola u mreži Svrljižana. U 57. minutu Jovanović je uvećao prednost Sloge na 3:0, a tačku na ovu utakmicu stavio je Antić prelepim golom u 73. minutu.

Domaća ekipa je najbolju priliku da ublaži poraz imala u finišu utakmice, ali je mladi golman Sloge Dimitrijević odbranio udarac Ilijića sa 11 metara.

Sloga je sezonu završila na poslednjem mestu sa 15 bodova i od naredne sezone takmičiće se ponovo u Okružnoj ligi Bor. Pored Kobišničana u niži rang se sele i Malošište, Majdanpek i Šarbanovac, dok se Zaplanjac plasirao u Srpsku ligu istok.

Rezultati 30. kola Zone Istok : Svrljig – Sloga 0:4, Rudar Alpos – Timočanin 3:2, Brodoremont – Bukovik 0:3, Kablovi – Moravica 2:1 (prekid u 67. minutu), Šarbanovac – Majdanpek 2:0, Malošište – Đerdap 2:1 i Zaplanjac – Naša krila 4:5.